YERLİ ÜRETİCİ ALIM HEYETİ BİR ARADA

YERLİ ÜRETİCİ  ALIM HEYETİ BİR ARADA

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (Bursa OSB) Tekstil Kümesi, Ticaret Bakanlığı’nın Ur-Ge destekleri ile 23 ülkeden 70 firmayı temsilen 90 tekstilcinin katıldığı alım heyetini ağırlarken, Dubai, Katar; Ürdün gibi Körfez ülkelerinden gelen konuk tekstilciler ile Bursa OSB Tekstil Kümesi üyesi firmaların yetkilileri arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Alım heyetinin üçüncü gün yaptığı temaslar Bursa OSB Hizmet Binası Çok Amaçlı Salon’da İpeker, Harput Tekstil, Marsala Tekstil, BZ Jakarlı, Melih Aker, Şevket Güvenç, Panoteks, Teknoteks, Şık Apre, Nilba ve CAC Tekstil firma yetkilileri ile iş görüşmeleriyle devam etti.

Temasların üçüncü gününde, yerli firma yetkilileri ile bir araya gelen alım heyetleri, Türkiye’deki ürün kalitesinin Çin’den çok daha iyi olduğunu kaydederek, Türk firmaların sunduğu alternatiflerden oldukça memnun kaldı.

Yerli üreticiler, alım heyeti ile yapılan yüz yüze görüşmelerden memnun olduklarını aktarırken, uzun zamana yayılacak olumlu iş ortaklıklarının olabileceğinin sinyalini verdi.

Ticaret Bakanlığı’nın Ur-Ge destekleri ile faaliyetlerini sürdüren Bursa OSB Tekstil Kümesi yerli üreticiyi yabancı firma temsilcileri ile buluşturarak, Türk menşeili ürünlerin dünya pazarında daha çok yer bulmasını hedefliyor.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top