YEŞİLYAYLA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’DE BİLİM FUARI COŞKUSU

YEŞİLYAYLA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’DE BİLİM FUARI COŞKUSU

Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı başarıyla gerçekleştirildi. Yıldırım İlçe Milli eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş’ın da ziyaret ettiği Bilim Fuarına yoğun bir katılım oldu.

Bilim Fuarını ziyaret eden ve öğrencilerin heyecanına ortak olan Mustafa Sevinç, “Teknoloji ve bilim alanında sağlam adımlarla ilerleyen ülkemizde, gençleri bilim ve teknolojiyle iç içe yetiştirerek, teknolojide söz sahibi bir ülke olma hedefine daha da yaklaşmış olacağız.” Dedi ve emeği geçenleri kutladı.

Okul Müdürü Abdullah İnce düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ile öğrencilerin bilimle buluşması, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duyması, problem çözme becerilerine geliştirerek icat yapabilme becerilerinin artırılmasının amaçlandığını belirtti.

Bu yıl 4. kez düzenlenen Bilim Fuarında başta Kimya Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri alanları olmak üzere toplam 27 farklı proje ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptığı birbirinden ilginç projeler büyük ilgi gördü. Geleceğin mucitleri yaptıkları eserler hakkında ziyaretçilere bilgi verirken adeta kendilerinde geçtiler.

 

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top