YILDIRIM’DA YENİ YIL BİRLİK VE BERABERLİK DUYGULARIYLA KARŞILANDI

YILDIRIM’DA YENİ YIL BİRLİK VE BERABERLİK DUYGULARIYLA KARŞILANDI

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 2019 yılını güvenlik güçlerine, hastanelerde şifa bekleyenler ile yeni doğanlara gerçekleştirdiği moral ziyaretleriyle karşıladı.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı ve AK Parti Yıldırım İlçe Başkanvekili Ahmet Uslu eşlik ederken Yıldırım İlçe Emniyet Müdürü Erol Turan ve İlçe Jandarma Komutanı Hacı Ahmet Önder’de hazır bulundu. Sırasıyla İlçe Jandarma Komutanlığı, Yıldırım Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Ertuğrulgazi Polis Merkezi’nde görevli emniyet güçleriyle bir araya gelen Başkan Edebali, polis teşkilatı ve güvenlik güçlerinin yeni yılını kutladı. Ay yıldızlı bayrağımızın ilelebet göklerde dalgalanması için bu topraklarda sonsuza kadar özgür bir şekilde, huzurlu şekilde yaşamamız için gözlerini kırpmadan canlarını veren şehitlere ve sağlıklarını kaybeden gazilere minnettar olduklarını vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Bizler yalnızca kendi vatanımızın yanında, Kore’den Bosna’ya, Afganistan’dan Somali’ye dünyanın her yerinde zalimlere karşı mazlumların umudu olan aziz bir milletin, bir ümmetin mensuplarıyız. Ülkemiz üzerinde planlanan hain oyunlar vatan sınırlarında nöbet tutan kahramanlar tarafından bozulmaya devam edilecek. Biz bir oldukça birlik oldukça hainlerin planları boşa çıkmaya başarısız olmaya mahkumdur. Bu vesile ile terörle mücadele esnasında hakka yürüyen şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum. 2019 yılına giriyoruz. Öncelikle yeni yıla girerken güzel umutlar, huzur dolu, barış dolu, esenlik dolu, sağlık dolu bir yıl geçirmeyi temenni ediyoruz. Hem milletimize, hem ülkemize hem de tüm insanlığa 2019 barış ve huzur getirir. Bu vesileyle vatanımızın bekası için ailesinden uzakta görev yapan emniyet birimlerimizin ve askerlerimizin de yeni yılını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Allah’a emanet olsunlar” diye konuştu.

SAĞLIK, BARIŞ VE HUZUR TEMENNİSİ

Gerçekleşen ziyaretlerde tüm güvenlik güçlerinin yeni yılını tebrik eden AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, “Kahraman güvenlik güçlerine iyi dileklerimizi sunmak için bu gece bir araya geldik. 2018 yılı ülkemiz ve milletimiz için zor bir yıl oldu. Şehit olan kardeşlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Bugünü idrak ediyorsak, huzur ve güven içinde yılbaşını kutluyorsak ve rahatça gezebiliyorsak bu durum onların canlarını vermeleriyle mümkün olmuştur. İnşallah 2019 senesi sağlık, huzur ve barış içerisinde hepimiz için güzel bir sene olur” şeklinde konuştu.

2019’UN İLK BEBEĞİ ‘ASEL İKRA’YA ZİYARET

Moral ziyaretlerinde Başkan Edebali’nin son durağı ise Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. 2019 yılının Yıldırım’da dünyaya gelen ilk bebeği Asel İkra ve Arvas ailesini tebrik eden Başkan Edebali, “Yeni yılın Yıldırım’da doğan ilk bebeği Asel İkra’nın, ülkemizde barış, huzur ve kardeşlik umutlarımızı güçlendirmesini temenni ediyor, bebeğimize sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum. Asel İkra bebeğin değerlerimizle, kültürümüzle yetişen neslin bir temsilcisi olacağına inanıyor ve yavrumuza Cenab-ı Hak’tan bereketli bir hayat niyaz ediyorum” dedi. Öte yandan sağlık çalışanlarının da yeni yılını tebrik eden Başkan Edebali, “Sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren sağlık personelinin hayatımızdaki yeri çok büyüktür. Bir toplumun mutlu ve başarılı olmasının yolu, o toplumun sağlık bireylerden oluşmasından geçiyor. Bu nedenle sağlık çalışanları da vatandaşları tedavi ederken aynı zamanda toplum ve ülke içinde çok önemli bir görevi ifa ediyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top