YOĞUN BAKIM HEMŞİRELERİNE SERTİFİKA

YOĞUN BAKIM HEMŞİRELERİNE SERTİFİKA

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 5. Dönem Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikasyon  Eğitimi tamamlandı.

Sağlık Bakanlığının Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni “Yoğun Bakım Hemşireliği Uygulama Merkezi” olarak yetkilendirilmesinin ardından, beşinci dönem “Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı” tamamlandı.

Bursa, Kırklareli ve Balıkesir illeri özel ve kamu hastanelerinden 30 hemşirenin katıldığı ve 23 farklı eğitmen tarafından verilen 6 haftalık  eğitimin sertifika töreni, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Muhammed Güzelsoy ile eğitmenler ve hastane çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Kurs süresince kursiyerlere 15 gün boyunca teorik derslerin yanı sıra 15 günlük yoğun bakım ünitelerinde klinik uygulamalara yer verildi.

Düzenlenen sertifika programında konuşan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, ” Hastanemizde bugün düzenlenen törenle birlikte Bursa ve çevre illerden özel ve kamuda çalışan toplamda 150 sağlık personeli yoğun bakım hemşireliği sertifikası almış oldu.  Yoğun bakımda görev yapan temizlik personeli arkadaşlarımızdan, hemşirelerimize, sağlık memurlarımızdan, hekimlerimize kadar bütün arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla hizmet standardımızı yükseltmeye devam ediyoruz. Burada sağlık hizmeti sunarken aynı zamanda  eğitim faaliyetlerini de gerçekleştiriyoruz. Bakanlığımız yapılan bu eğitimlerle belirli bir standart oluşturmayı  amaçlıyor. Tabip dışı sağlık  personeli olarak, daha deneyimli, bilgili ve tecrübeli olacağız. Kursiyerlerimizin bu eğitim programından  iyi kazanımlarla  ayrılmış olmanızı temenni ediyorum ve hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın  ardından katılımcılara ve eğitimcilere belgeleri verildi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top