YÜKSEK İHTİSAS EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NİN AKADEMİK YILI AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

YÜKSEK İHTİSAS EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NİN AKADEMİK YILI AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlı Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 2019-2020 Akademik Yılı açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti.

Hastanenin konferans salonunda düzenlenen törene; Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Muhammet Güzelsoy, Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üy. Dursun Topal ile Yüksek İhtisas Hastanesi’nin asistan hekimleri ile diğer sağlık personelleri katıldı.

Törende konuşan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin iki binin üzerindeki akademik personeli ile büyük bir sağlık ordusu olduğunu söyledi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin kısa süre içerisinde 15 bin sağlık öğrencisine ulaştığı bilgisini veren Prof. Dr. Erdöl, “Bunun yanında da kadromuzda eğitimlerinden sorumlu olduğumuz 10 bin civarında asistan hekimimiz var. Bu kişilerin değişik illerde aynı kalitede eğitim alabilmelerini sağlayabilmek için gayret ediyoruz.  Bizler de asistan arkadaşlarımızdan bundan sonra akademik anlamda daha çok çaba göstermelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Yüksek İhtisas Hastanesi’nin güçlü bir öğretim üyesi kadrosu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Erdöl, “Yüksek İhtisas hastanemizde 60’a yakın profesör, doçent ve doktor öğretim üyemiz hizmet veriyor. Bunların yanında bir o kadar kişi de kadro bekliyor. Bu kişilerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bursa hem sağlık hizmetleri anlamında hem de sağlık turizmi anlamında önemli bir paya sahip olmalı. Bunun yanında sağlık eğitimi anlamında da önemli bir paya sahip olması için elimizden geleni yapacağız. Bu kapsamda Yüksek İhtisas Hastanesi’nin akademik büyüklüğünü daha da arttırmak istiyoruz. Yeni akademik yılın öğrencilerimiz için başarılı geçmesini temenni ediyorum” dedi.

‘Bursa’yı Sağlıkta Marka Kent Haline Getirmek İstiyoruz’

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ise, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Çanakkale’den Yalova’ya kadar olan bölgenin önemli bir yükünü karşıladığını söyledi. Yüksek İhtisas Hastanesi’nin kentin doğu kısmında nitelikli sağlıklı hizmetlerin merkezi olarak planlandığını ifade eden Dr. Akan, “Kentin batı kesiminde de Şehir Hastanemizi nitelikli sağlık hizmetlerinin merkezi olacak şekilde planladık. Biz Bursa’yı tekstil, turizm kenti yanında üçüncü başlık olarak sağlık hizmetleri anlamında da Türkiye’nin marka kenti haline getirmek istiyoruz. Bunun için ilimizde akademik kadroların sayısının artışına ihtiyacımız var. Sağlık Bilimleri Üniversitemizin bu kapsamda desteklerini bekliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle akademik yıl açılışının hayırlı olmasını diliyor, herkese başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin 4. Büyük Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Muhammet Güzelsoy ise, Yüksek İhtisas Hastanesi’nin Türkiye’nin en büyük 4. Eğitim ve Araştırma Hastanesi olduğunu belirterek, “Hastanemizde 312 tabip ve uzman tabip, 14 profesör, 59 doçent, 18 doktor öğretim görevlisi, 19 doktor öğretim görevlisi, 26 baş asistan, 295 asistan görev yapıyor. Bunun yanında birçok nitelikli hizmeti hastanemizde verebiliyoruz.  2015 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne afili olan hastanemizde şu anda 15 klinikte asistan eğitimi verilmektedir.  Bunun yanında hastanemizde akademik anlamda  birçok önemli çalışmaya imza atılıyor. Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak bilim alanında daha da çok çalışacağımızı ifade ediyor, tüm öğrencilerimize yeni akademik yılda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top