Zabıta 186 yaşında

Zabıta 186 yaşında

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Teşkilatı, 4-8 Eylül tarihleri arasında kutlanan ‘Zabıta Haftası’ nedeniyle Heykel’deki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

 

Yeniçeri Ocağı’nın 1826 yılında kapatılmasıyla oluşturulan Zabıta Teşkilatı, bu yıl kuruluşunun 186. yıldönümünü kutluyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da ‘Zabıta Haftası’ etkinlikleri kapsamında, Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak teşkilatın 186. kuruluş yılını kutladı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yöneticileri ve memurlarının hazır bulunduğu törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Esat Yalman, halkın sağlığı ve huzuru için 365 gün, günde 24 saat aralıksız hizmet verdiklerini söyledi. Görev ve yetki alanlarına giren konularda, en iyi hizmeti sunabilmenin gayretinde olduklarını vurgulayan Yalman, “Zabıta, belediyemizin halka en yakın temsilcisidir. Zabıta, halk için var. Halkın huzuru, mutluluğu ve sağlığını ön planda tutarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızdan da en büyük dileğimiz, çalışmalarımızda bize yardımcı olmalarıdır” diye konuştu.

Zabıta teşkilatı olarak vatandaşların huzurunu sağlamak amacıyla aynı sorumlulukla çalışmalarına devam edeceklerini belirten Yalman, Bursa’da 540 zabıtanın görev yaptığını hatırlatarak, zabıtaların haklarını koruyan bir yasanın çıkmasını istediklerini de ifade etti.

 

Kaynak: BBB

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top