Zafer Kupası Ve Altı Madalya İle Döndüler

Zafer Kupası Ve Altı Madalya İle Döndüler

Türkiye Dağcılık Federasyonu 30 Ağustos Zafer Kupası Lider Spor Tırmanış Yarışması Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Tırmanış Duvarında, 31 Ağustos Cumartesi ve 1 Eylül Pazar Günü Gerçekleşti. İnegöl Belediye Spor Kulübü her kategoride toplam 15 sporcusu ile ilk gün yapılan sıralama turlarında tüm sporcularıyla finale kaldı.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan ve İnegöl Belediyesi’nin sporun her alanında etkin bir belediye olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Alper Taban; “İnegöl Belediye Spor Kulübü’nün elde ettiği başarılardan memnunuz. 6 branşta 6 madalya ile dönen ve Zafer Kupasını kazanan tüm sporcularımızı canı yürekten tebrik ediyorum” açıklamasında bulundu.
GENÇLERİMİZİ EĞİTİMLERİMİZE BEKLİYORUZ
Gençlerin sporu uğraşı haline getirmelerinin ve başarı elde etmelerinin önemini vurgulayan Başkan Taban; “Belediyespor bünyesinde diğer branşlarda olduğu gibi dağcılık branşında da eğitimlerimiz sürüyor. İnegöl Belediyesi olarak onların enerjilerini başarıya dönüştürmelerine destek vermekten mutluluk duyuyorum. Tüm sporcuları ile finale kalan bir takıma sahip olmak bizim için gurur verici. Tekrar tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum. Yeteneklerini keşfetmeleri ve bu başarıları birlikte anlamlı kılmak adına tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitimlerimize bekliyoruz. ” ifadesinde bulundu.
HER KATEGORİDE FİNAL HEYECANI
Pazar günü yapılan final yarışında her kategoride final heyecanı yaşandı. Küçükler E Kadın Kategorisinde ikincilik Ayşenur Şen’e, Küçükler D Kadın Kategorisinde üçüncülük Öykünur Örtün’e, Küçükler D Erkekler Kategorisinde birincilik Sefa Yaman’a verildi. Küçükler D Kategorisinde üçüncülük Bilal Eltutan’a, Küçükler C Erkekler Kategorisinde ikincilik Onur Süngü’ye, Küçükler B Erkekler Kategorisinde üçüncülük Emircan Kurt’a verilirken, Zafer Kupası Küçükler D Kategorisinde Birinci Olan Sefa Yaman’a verildi.
İnegöl Belediye Spor Dağcılık Branşı Sporcularından Diler Yalaza, Ertan Kirişçi, Pınar Uzçevik, Ayfer Moğaltay, Göksel Moğaltay, Yaşar Can ise bu yarışmada hakemlik görevi aldılar.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top